BERITH,
VAGY
BAAL-BERITH, BAAL-BERETH, BAAL-TAMAR,
BEAL, BOFI, és BOLFRY


*[Thoth-tól kapott]

"Baal" jelentése "Úr". A "Baal-Berith" jelentése "Berith úr". Megjósolja a jövőt, meglátja a múltat, és képes a fémet arannyá változtatni. Segít a magas helyekre való felemelkedésben és a kitüntetések elnyerésében. Nagyon tiszta és lágy hangon beszél.
PECSÉT

Baal-Bereth a Yule évszak és a Yule (xmas) fa atyja. "A Yule Fa, amely most oly elterjedt nálunk, ugyanúgy elterjedt volt a Pogány Rómában és a Pogány Egyiptomban. Egyiptomban ez a fa a pálmafa volt, Rómában a fenyő; a pálmafa a Pogány Messiást jelöli, mint Baal-Tamar, a fenyő pedig Baal-Berithként utal rá. 1 A Yule Fa, mint már említettük, Rómában általában egy másik fa volt, mégpedig a fenyő; de éppen ugyanaz a gondolat, amit a pálmafa sugallt, a Yule Fában is benne volt; mert ez burkoltan az újjászületett Istent mint Baal-Berithet, "A Szövetség Urát" jelképezte, és így árnyalta hatalmának örökkévalóságát és örökké tartó jellegét, nem pedig azt, hogy miután ellenségei előtt elesett, diadalmasan támadt fel mindannyiuk felett." 2

Egyiptomban Nimródot pálmafaként imádták, és "Baal-Tamar" Messiásként hivatkoztak rá. A legősibb Baal-ok között Baal-Bereth, "A Fenyőfa ura" néven ismerték. Baal-Berith, "A Szövetség Ura" alakult belőle. Az ókori Rómában, ahol szintén a fenyőfát imádták, "Baal-Berith"-nek nevezték.

December 25-ét Rómában úgy tartották meg, mint a győztes Isten földi újbóli megjelenésének napját, és a Natalis invicti solis, "a legyőzhetetlen Nap születésének napját" tartották. Most a jászol a Napistenként ismert, de ellenségei által levágott Nimród halott állományát jelképezi: a karácsonyfa pedig Nimródot - a megölt, újjászületett Istent - jelképezi. A fagyöngy ága alatti csókolózás ősi szokása, amely leginkább a Druidáknál volt elterjedt, Babilonból származik, és a Messiást, "az embert, az ágat" ábrázolta. A fagyöngyöt Isteni ágnak tekintették - egy ágnak, amely az égből jött, és a földből kihajtott fán nőtt. Nimródot, a természet Istenét egy hatalmas Fa jelképezte. De mivel fénykorában kivágták és megölték, most egy ágatlan facsonkot szimbolizáltak, amelyet "Yule Log-nak" neveztek. Ekkor jött a nagy Kígyó, és Nimród (a tuskó) köré tekeredett. Csodálatos módon egy új fa jelent meg a tuskó oldalán, amely Nimród feltámadását és a halál feletti győzelmét jelképezte. Íme egy ókori efézusi pénzérme illusztrációja:

Baal-Berith "a szövetség ura" és "Berith Isten" néven is ismert volt. Népszerű isten volt, és Kánaánban, Filisztiában és Sikemben is imádták. Ő volt a szövetség védelmezője Sikem és néhány szomszédos kánaáni város között, amelyek eredetileg függetlenek voltak, de végül a héberek leigázták őket.
"Bármely izraelita, aki esetleg Sikemben lakott, egyszerűen vagy védett idegen volt, és nem volt szövetségben részes fél. A Baal-Berith templomának volt egy kincstára, amelyből a polgárok adományt fizettek Abiméleknek. Itt lépett fel először Gaal a lázadás vezetőjeként, és a templom körzetében a sékemi torony (Az "akropolisz") lakói a lázadás végén átmeneti menedéket találtak Abimélek elől." 3 3

"Baal-Berit "A közösség Istene" néven is ismert volt.

Az alábbiakban Baal-Berith templomának ősi maradványairól készült fényképek láthatók:

A Baal-Berith templom maradványai egy kerek végű, földdel teli platform, amelyen egykor hatalmas templom állt. Az i. e. 13-12. századra datált templom hossza 86 láb, szélessége 78 láb volt, falai pedig körülbelül 19 láb vastagok voltak. "A régészek úgy vélik, hogy ez egy kétszintes épület volt.
Volt egy Keleti bejárata, amelynek közepén egy oszlop állt, amely a tetőt tartotta, és a bejárat mindkét oldalán egy-egy hatalmas torony állt. A keleti toronyban volt egy lépcső, amely a második emeletre vezethetett. A főcsarnok belsejében két oszlopsor állt. A templom előtti félköríves emelvényen egy szent oszlop vagy álló kő egy részét találták meg (a fenti kép jobb oldalán látható), a régészek úgy vélik, hogy ez jelölte a templom bejáratát."

________________________________________

1 "The Two Babylons" by Alexander Hislop 1858

2 Encyclopedia Biblica: A Critical Dictionary of the Literary Political and Religious History the Archeology Geography and Natural History, © 1899 of the Bible

3Ibid.

Illustrations taken from: "The Two Babylons" by Alexander Hislop 1858


Vissza a Démonokhoz, A Pokol Isteneihez

 

© Szerzői Jog - 2005, Joy of Satan Minisztérium;
Kongresszusi Könyvtár Száma: 12-16457